menu
Wypróbuj za darmo

Potwierdzenie zgłoszenia przez email - aktualizacja 2.9.9

DataData publikacji: 04.05.2022

Aktualizacja 2.9.9 wprowadziła sporo ulepszeń w systemie obsługi zgłoszeń i mechaniźmie publikacji formularzy, dodając między innymi możliwość wymuszenia potwierdzenia zgłoszenia oraz edytor szablonów wiadomości automatycznych.

Potwierdzenie adresu email

W ustawieniach publikacji formularza został przebudowany mechanizm edycji potwierdzenia. Zamiast bezpośrednio wprowadzać treść wiadomości z podziękowaniem za wypełnienie formularza, to wybieramy ją z listy wcześniej utworzonych szablonów wiadomości automatycznych.

Jeśli zaznaczyliśmy opcję Wymagane potwierdzenie zgłoszenia przez email to dodatkowo musimy wybrać również szablon, który zostanie użyty w wiadomości z takim potwierdzeniem. Klient po wypełnieniu takiego formularza i podaniu swojego adresu email, otrzyma taką wiadomość z wygenerowanym unikalnym linkiem. Dopiero kliknięcie w ten link spowoduje zapisanie formularza.

Dodaliśmy również dodatkowe opcje do oczekiwanego efektu udostępnienia formularza. Teraz poza samym tworzeniem zgłoszeń, możemy wybrać opcję automatycznego tworzenia nowego klienta. Razem z wiadomością potwierdzającą jest to rozwiązanie dedykowane do wszelkiego rodzaju formularzu zapisu na listę mailingową czy newsletter.

Publikacja formularza
Potwierdzenie zgłoszenia

Wiadomości automatyczne

Wspomniane szablony wiadomości tworzymy w nowym module Wiadomości automatyczne. Możemy utworzyć ich dowolną ilość. W każdym szablonie poza samą treścią określamy temat wiadomości, konto email z którego zostanie ona wysłana oraz typ szablonu.

Typ szablonu określa jakie dodatki będziemy mogli osadzić w treści wiadomości i gdzie użyć tak utworzonego szablonu. Przykładowo w wiadomościach służących do potwierdzenia formularza możemy, a wręcz musimy wstawić link umożliwiajacy klientowi potwierdzenie zgłoszenia. System w momencie wysyłki wiadomości wstawi w to miejsce odpowiednio wygenerowany unikalny link.

W kolejnych aktualizacjach planujemy dodać tworzenie z formularzy również innych obiektów systemu CRM. Zachęcamy do wypróbowania nowych opcji.

 

Wypróbuj za darmo
extensionLucidOffice
Pakiet aplikacji dla firm i organizacji
people_altLucidCRM
Zarządzanie relacjami z klientami, obsługa zgłoszeń, komunikacja w firmie
emailLucidMailer
Program do mailingu, budowanie bazy, wysyłka kampanii, śledzenie konwersji