LucidSale i nowy proces sprzedaży
5 lat, 10 miesięcy temu

Minionej nocy wprowadziliśmy dużą aktualizację silnika platformy LucidOffice. Największą nowością jest uruchomienie nowej aplikacji LucidSale jako systemu wspierającego obsługę sprzedaży online. Tym samym w pozostałych aplikacjach proces sprzedaży został znacząco rozbudowany. Usprawniliśmy funkcjonalność szansy sprzedażowej, dodaliśmy możliwość tworzenia i publikacji ofert oraz rozbudowaliśmy system zamówień. Opcje te dostępne są dla wszystkich użytkowników zarówno LucidCRM jak i LucidSale. Tym co wyróżnia nową aplikację jest praca na własnej bazie produktów, w której można zamieścić szczegółowe opisy, parametry produktów jak i galerię. Ze względu na jeszcze niepełną funkcjonalność aplikacji oznaczyliśmy tą wersję jako beta i udostępniliśmy bez żadnych opłat dla wszystkich użytkowników.

Baza produktów

Baza produktów udostępniona została jako nowa funkcjonalność w systemie LucidSale. Zdefiniowane produkty możemy umieszczać posegregowane wg kategorii w tworzonym przez nas katalogu o strukturze drzewa o nieskończonej ilość zagnieżdżeń. Utworzoną bazę produktów możemy przeszukiwać według dowolnych parametrów. Każdy dodany produkt posiada własną kartę, na której możemy edytować wszystkie związane z nim informacje:

Karta produktu

 • nazwa i kod produktu
 • wybrany katalog
 • typ produktu: towar czy usługa wraz jednostką rozliczeniową
 • króki i pełny opis (w formacie HTML)
 • stan magazynowy, ilość zarezerwowanych oraz sprzedanych sztuk
 • ceny według następującego schematu:
  • koszt wytworzenia / zakupy (służący do wyliczania zysku ze sprzedaży)
  • cena bazowa
  • podstawowy rabat (domyślnie przypisywany przy tworzeniu oferty / zamówienia)
  • cena po uwzględnieniu rabatu
  • prognozowany zysk ze sprzedaży
 • specyfikacja produktu
 • galeria

Z powyższych danych możemy wygenerować kartę produktu w formie pliku PDF, a następnie wydrukować ja bądź wysłać bezpośrednio do klienta. Na oddzielnej zakładce możemy też przejrzeć wszystkie zamówienia (do których mamy dostęp) związane z danym produktem oraz utworzyć zupełnie nowe zamówienie.

Szansa sprzedażowa

Szansa sprzedażowa została usprawniona poprzez dodanie bardziej przyjaznego mechanizmu zmiany statusów, dodatkowych automatycznych aktywności opisujących postępy w procesie sprzedaży oraz poprawę wyglądu. Do danej szansy sprzedażowej użytkownik może od razu dodać powiązane z nią oferty.

Oferty

Moduł Oferty to zupełnie nowa funkcjonalność, która dodana została dla usprawnienia procesu interakcji z klientem. Użytkownik systemu po powstaniu szansy sprzedażowej może zdefiniować ofertę dodając do niej nowe pozycje bądź wybrane produkty z wcześniej zdefiniowanej bazy. Nowo powstałą ofertę możemy wydrukować lub wysłać do klienta w formie wygenerowanego pliku PDF do którego dodatkowo możemy dołączyć szczegółowe karty produktów. Oferta posiada swoje statusy, które odzwierciedlają postęp w procesie sprzedaży. Po zapoznaniu się klienta z ofertą możemy przy każdej pozycji określić jego zainteresowanie zakupem. Z tak oznaczonych pozycji możemy wygenerować zamówienie.

 

Już niebawem w aplikacji LucidSale będzie dostępna funkcjonalność wysłania do klienta oferty interaktywnej, która umożliwi mu automatyczne porównywanie produktów, wybranie interesujących go pozycji z prośbą o dalszy kontakt oraz złożenie końcowego zamówienia.

Zamówienia

Moduł zamówień rozszerzony został poprzez dodanie bardziej szczegółowych informacji o zamówieniu typu numer seryjny, ceny (zgodne z formatem schematu z produktów). Poprawiona została również obsługa faktur oraz wygląd i funkcjonalność listy.

Zapraszamy do darmowego wypróbowania aplikacji LucidSale. Wszyscy obecni użytkownicy aplikacji LucidOffice mogą do niej uzyskać dostęp poprzez nową ikonę na liście aplikacji lub zalogowanie przez stronę główną LucidSale. Nowych użytkowników zapraszamy do darmowej rejestracji (1 podstawowe konto użytkownika aplikacji LucidCRM jest darmowe).

Komentarze
14
RSS Google+ Facebook Twitter LinkedIn

Lucid Mailer
Skuteczny e-mail marketing: newslettery, biuletyny, kampanie mailingowe

Lucid CRM
Obsługa relacji z klientem, wewnętrzna komunikacja, sprzedaż indywidualna

Lucid Sale
Wspomaganie sprzedaży detalicznej z dedykowanym sklepem internetowym

Lucid Assistance
Wsparcie posprzedażowe
dla klienta oraz rozwiązywanie problemów

Lucid Panel
Oprogramowanie do zdalnej administracji serwerów dedykowanych

Polityka prywatności i cookies Copyright © 2002-2013 Spacja.com